Tradisjonen tro tok vi turen ned til den vakre Anemarka nede ved elva Gaula
Å skulle finne sin plass i et blodferskt skolefellesskap er krevende. Det er mye informasjon om skolelivet, rutiner og regler – og så er det alle disse menneskene som er overalt – hele tiden!
Det gjelder å forhaste seg langsomt. Mange er trygge og vil bare sette i gang. 1-2-3-4 Bokstavlig talt. Vi prøver å holde ingen på spilling og dansing i starten. Det er viktig at man får møtt hverandre uten at man blir vurdert ut fra hvor god man er til å synge, spille eller danse. Vi er jo først og fremst medmennesker – som spiller og danser.
Det er ikke enkelt å stagge lysten til å «bare sette i gang» hverken hos lærere eller elever. Musikken og dansen er jo det vi liker aller best! Men, vi tror det kan gi bedre musikk og dans og holde ingen. God læring og mot til å prøve forutsetter Trygghet – og gode relasjoner.
Da er det godt å ha vakker natur tilgjengelig! Det ble en herlig dag i skogen, men grilling, bål, pølser, kaffe, lek og moro. Og selvsagt den årlige tautrekkerkonkurransen.
Men først og fremst – masse gode møter og gode samtaler.
Takk for turen!